Güncel Haberler
 
  Ruh Sağlığı Yasa Tasarısını Görüşlerinize Açıyoruz.
Bu yazı toplam: 23724 kez okunmuştur.

Değerli meslektaşlarımız bildiğiniz gibi Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 1 Kasım 2017 tarihinde psikolojik danışman, okul psikolojik danışmanı ve kariyer psikolojik danışmanı standartlarımız yayımlanmıştır. Bu gelişmeyi sizlere duyurarak mutluluğumuzu paylaşmıştık.


Derneğimiz tarafından yapılan önemli etkinliklerden bir diğeri de Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı çalışmalarını yürüten dernekler içinde yer almaktı. Değerli meslektaşımız Milletvekili Sayın Deniz Depboylu ve Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Timuçin Oral tarafından başlatılan bu girişimde Derneğimizi temsilen Genel Başkanımız Prof. Dr. Filiz Bilge, Doç. Dr. Aynur Eren Gümüş, Uzman Psikolojik Danışman Ebru Şafak Toksoy ve Uzman Psikolojik Danışman Fatma Zengin yer aldılar. İlk olarak 08.12.2016 tarihinde yapılan toplantıdan bu yana çok yoğun bir çalışmanın içerisine girilerek toplamda 12 toplantı ile “Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı” tamamlandı. Başta meslektaşlarımız olmak üzere çalışmaya emeği geçen tüm dernek temsilcilerine teşekkür ederiz. Tasarı ekte görüşlerinize açılmış bulunmaktadır. Bu sürede metin meclisteki yasama uzmanlarınca da gözden geçirilecektir. Askıya çıkarılma sürecinin tamamlanmasının ardından dernek temsilcileri TBMM’nde biraraya gelerek basın açıklamasıyla kamuoyunu bilgilendireceklerdir. Açıklamadan sonra tasarı Milletvekilimiz Deniz Depboylu tarafından Meclis Başkanlığına sunulacaktır.


Değerli meslektaşlarımız sizlerden görüşlerinizi pdrder@yahoo.com adresine yazmanız beklenmektedir. Bunun için ekteki tabloyu kullanabilirsiniz.


Görüş ve katkılarınız için çok teşekkür ederiz.


Saygılarımızla,

Prof. Dr. Filiz BİLGE
Türk PDR Derneği Genel Başkanı

 

 RUH SAĞLIĞI YASASI TASLAĞI METNİ (indirmek için tıklayınız..)

 RUH SAĞLIĞI YASA TASARISI GÖRÜŞ VE DEĞERLENDİRME FORMU'nu (indirmek için tıklayınız...)

 

 


 
Eklenme Tarihi : 24.11.2017

  Bu yazıdan çıktı ver
Bu yazı toplam: 23724 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com