Güncel Haberler
 
  DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE SUNULUR.
Bu yazı toplam: 723 kez okunmuştur.

 DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE SUNULUR.

Değerli üyelerimiz,

Derneğimizin seçimsiz olağanüstü genel kurulu 23 Eylül 2017 tarihinde Ankara Üniversitesi Hasan Ali Yücel Toplantı Salonunda 22 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan genel kurul süreci gündemin okunması, Divan Kurulu’nun (Doç. Dr. Baki DUY, Salih SAPMAZ, Fedai KABADAYI) ve tüzük değişikliği için Tüzük Komisyonu’nun (Ayşegül AKGÜL, Mehmet SARI, Uğur ÇAPULCUOĞLU) oluşturulması ile devam etti. Divan Kurulu tarafından davet edilen Genel Başkan Prof. Dr. Filiz BİLGE tüzük değişikliği için gerekçeleri içeren bir konuşma yaptı. Genel Sekreter Ali ERDOĞAN söz alarak Mart ayında yapılacak olan seçimli genel kurula gitmeden önce bu olağanüstü kurulun yapılmasının önemli gerekçelerinden birinin de şube açmak isteyen Mersin, Osmaniye, Aydın gibi illerin taleplerinin Yönetim Kurulu tarafından olumlu bulunması olduğunu ifade eti. Daha sonra İl Dernekler Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmış olan yürürlükteki tüzüğümüzde yapılması önerilen değişiklikler tek tek Tüzük Komisyonu tarafından okundu ve oylandı. Genel Başkan Prof. Dr. Filiz BİLGE’nin teşekkür konuşmasıyla genel kurul Ekte tüzükle ilgili olarak değiştirilmesi önerilen maddelerin genel kurul tarafından kabul edilen/edilmeyen durumlarını gösteren tablo sunulmuştur. Etik Kurul’un dördüncü organ olarak yer alması, derneğe giriş ve yıllık aidatları, şube kurulması konusunda değişen koşullar, açılacak şubelerle ilgili alınan yetki vb. hakkında ayrıntılı bilgiye tablodan ulaşabilirsiniz. Mart ayında yapılacak olan Olağan Genel Kurulumuzda Yönetim, Denetim ve Etik Kurul üyeleri için seçim yapılacaktır. Genel Kurulun onayına sunulan ve kabul edilen değişiklikler yürürlükteki tüzüğe yansıtılarak İl Dernekler Genel Müdürlüğü’ne ekleriyle birlikte sunulacaktır.

Divan ve Tüzük Kurulu üyeleri başta olmak üzere genel kurula katılan şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulları üyelerimize, meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz, emeğinize sağlık. Genel Kuruldan sonra düzenlediğimiz organizasyonda Hasanoğlan’da bize ev sahipliği yaparak günün yorgunluğunu üzerimizden atmamıza yardımcı olan Prof. Dr. Binnur YEŞİLYAPRAK ve Özden BİLGİN’e çok teşekkürler.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Genel Merkez Yönetim Kurulu

 

 


 
Eklenme Tarihi : 9.10.2017

  Bu yazıdan çıktı ver
Bu yazı toplam: 723 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com