Güncel Haberler
 
  RUH SAĞLIĞI YASA TASARISI TOPLANTILARI (26.07.2017 ve 14.09.2017)
Bu yazı toplam: 676 kez okunmuştur.

Değerli meslektaşlarımız Derneğimiz Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı toplantılarına katılmaya devam etmektedir. Dokuzuncu ve onuncu toplantılar değerli meslektaşımız Aydın milletvekili Deniz DEPBOYLU’nun ev sahipliğinde 26.07.2017 ve 14.09.2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. Toplantılara Derneğimizin yanı sıra Türkiye Psikiyatri Derneği, Türk Psikologlar Derneği, Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği, Psikiyatri Hemşireleri Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri Derneği ve Ruh Sağlığında İnsan Hakları Girişimi (RUSİHAK) temsilcileri katıldılar.


Toplantılarda Derneklerden ve RUSİHAK’dan alınan görüşlere bağlı olarak taslak üzerinde düzenlemeler yapıldı. Bir sonraki toplantı tarihinin 13.10.2017 olmasına ve bu tarihe kadar yapılması gerekenlerin tamamlanarak bu toplantıda taslağa son halinin verilmesi tüm katılımcılar tarafından onaylandı.


Ruh Sağlığı Yasa Tasarısı ile ilgili olarak bundan sonraki süreçte Dernekler taslağı askıya çıkaracak ve meslektaşlarının görüşlerine açacak. Derneklerden gelen geribildirimler ve son hukuksal düzenlemeler çerçevesinde yasa tasarısı teklifi Deniz DEPBOYLU tarafından Meclise sunulacak.


Sayın vekilimiz Deniz DEPBOYLU’ya ev sahibeliği ve katkıları, komisyon üyesi değerli meslektaşlarımız Doç. Dr. Aynur EREN GÜMÜŞ, Uzman Psikolojik Danışman Ebru Şafak TOKSOY ve Uzman Psikolojik Danışman Fatma ZENGİN’e etkin katılımları, ruh sağlığı alanında çalışan meslek örgütlerinin temsilcilerine olumlu ve verimli işbirlikleri için teşekkür ederiz.

  


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Eklenme Tarihi : 4.10.2017

  Bu yazıdan çıktı ver
Bu yazı toplam: 676 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com