Güncel Haberler
 
  14. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Kongresi 15 – 17 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya Royal Seginius Otel’de gerçekleştirilecek
Bu yazı toplam: 5406 kez okunmuştur.

Değerli Meslektaşlarımız,


Sizi, Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Ana Bilim Dalı ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’nin işbirliği ile 15 – 17 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya RoyalSeginius Otel’de gerçekleştirilecek 14. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Kongresi’ne davet etmekten onur duyarız.Derneğimiz tarafından 1991 yılından bu yana ulusal düzeyde gerçekleştirilen, sadece On İkincisi aynı zamanda Dünya Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi olarak da anılan Kongremizi bu yıldan başlayarak uluslararası platforma çekiyoruz.
Bilindiği gibi, Türkiye elli yılı aşkın bir süredir üç düzeyde (lisans, yüksek lisans ve doktora) psikolojik danışman eğitimi veren ender ülkelerden biridir. Ülkemizin yarım yüzyıllık psikolojik danışman eğitimi deneyiminin PDR alanındaki yeni açılımlar, küresel ve yerel gereksinimler ışığında uluslararası bir kongrede irdelenmesinin, enine boyuna tartışılmasınınPDR alanı ve psikolojik danışmanlık mesleğinin 21. yüzyıl vizyonuna katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu nedenle Kongremizin ana temasını,“Geçmişten Geleceğe Psikolojik Danışman Eğitimi: Güçlükler, Fırsatlar ve Hedefler” olarak belirledik. Kongremizde psikolojik danışman eğitimi ana temasının yanı sıra çift ve aile psikolojik danışmanlığı, kariyer psikolojik danışmanlığı, okul psikolojik danışmanlığı, rehabilitasyon psikolojik danışmanlığı ve ruh sağlığı psikolojik danışmanlığı gibi uzmanlık alanları kapsamına giren alt temalara da yer verilecektir.


Kongremize gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde katılacak değerli uzmanların konferans, panel, çalıştay ve çeşitli tartışma platformları yoluyla ana tema ve alt temalarıPDR alanının ve psikolojik danışmanlık mesleğinin 21. yüzyıl vizyonunu geliştirecek ve genişletecek şekilde ele alacaklarına inanıyoruz.

 

Sizi,Antalya’da misafir etmek ve katkılarınızdan yararlanmak dileğiyle…
Saygılarımızla,

 

Prof. Dr. Demet EROL ÖNGEN Prof. Dr. Filiz BİLGEAkdeniz Üniversitesi Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Genel BaşkanıAna Bilim Dalı Başkanı


 
  Bu yazıdan çıktı ver
Bu yazı toplam: 5406 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com