Güncel Haberler
 
  YÖNETMELİK TASLAĞI İLE İLGİLİ OLARAK SENDİKALARI ZİYARET ETTİK.
Bu yazı toplam: 1009 kez okunmuştur.

Derneğimiz Genel Başkanı Prof. Dr. Filiz BİLGE ve Genel Örgütlenme Sekreteri Ali AYDIN Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yönetmelik taslağı konusunda işbirliği yapmak için sendika yetkilileriyle Mayıs ve Haziran ayları içinde görüşmeler yaptı.

Görüşmeler 10.05.2017, 16.05.2017, 31.05.2017 ve 08.06.2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. Tarihe bağlı olarak sırasıyla Eğitim-İş (Genel Sekreter Şükrü BALUN ve Genel Özlük-Hukuk ve TİS Sekreteri Maksut BALMUK), Eğitim-Sen (Genel Başkan Kamuran KARACAN, Genel Sekreter Mesut KIRAN, Genel Örgütlenme ve Yükseköğretim Sekreteri İsmail SAĞDIÇ, Genel Eğitim Sekreteri Murat KAHRAMAN), Türk Eğitim-Sen (Genel Başkan İsmail KONCUK ve Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN) ve Eğitim-Bir-Sen (Genel Başkan Vekili Latif SELVİ) yetkilileriyle görüşüldü.

Sendika yetkilileri ve Derneğimiz gerek yönetmelik taslağı gerekse alanımızla ilgili yaşanan gelişmeler ve sorunları paylaştılar. Genel Başkanımız Prof. Dr. Filiz BİLGE Derneğin yönetmelik konusunda öneri hazırladığını, bu önerinin tüm paydaşların katılacağı bir çalıştayda ele alınıp tartışılabileceğini ve bu konuda sendikalarla işbirliği yapmak istediğimizi ifade etti. Görüşülen tüm sendika yetkilileri psikolojik danışmanların meslek örgütü olan Derneğimizle işbirliğine açık olduklarını, ellerinden gelen bütün desteği sunacaklarını belirttiler.

Görüşmeler karşılıklı iyi dileklerle sona erdi.

 

 

 

 


 

 

 


 

 

 


 
Eklenme Tarihi : 23.6.2017

  Bu yazıdan çıktı ver
Bu yazı toplam: 1009 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com