Güncel Haberler
 
  TÜRK PDR-DER YÖNETİM KURULU OLARAK 26. ULUSLARARASI EĞİTİM BİLİMLERİ KONGRESİ’NE KATILDIK.
Bu yazı toplam: 535 kez okunmuştur.

 TÜRK PDR-DER YÖNETİM KURULU OLARAK 26. ULUSLARARASI EĞİTİM BİLİMLERİ KONGRESİ’NE KATILDIK.

Küreselleşen Dünyada Eğitim temalı 26. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresi 20-23 Nisan 2017 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Derneğimizin de içinde yer aldığı Ulusal Eğitim Dernekleri (ULED) Platformu ve PEGEM Akademi işbirliğiyle Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Genel Başkanımız Prof. Dr. Filiz BİLGE, Genel Sekreterimiz Ali ERDOĞAN, Genel Basın Yayın Sekreterimiz Uzman Psikolojik Danışman Sümeyye DERİN ve Dernek Sekreterimiz Fatma EFE standımızı açarak kongreye katılmışlardır.

Kongrede üç davetli konuşmacı yer almıştır. Prof. Dr. Michael W. APPLE “Eğitimde ve Toplumsal Alanda Demokrasinin Karşı Karşıya Olduğu Küresel Zorluklar”, Prof. Dr. Efremova Galina IVANOVNA “Olumlu Toplumsallaşma ve Eğitim Kültürü Yaratmak İçin Kapsayıcı ve Birleştirici İşlemlerin Desteklenmesindeki İkilemler” ve Prof. Dr. Ziya SELÇUK, "Küreselleşmenin Kaldıracı Olarak Pragmatizmin Hakikatten Uzaklaştırma İşlevi: Eğitim Örneği" başlıklı konuşmalarını yapmışlardır.

Eğitim bilimleri alanında çalışan 1204 kişinin katıldığı kongrede 1110’u sözlü ve 17’si poster olmak üzere toplam 1127 bildiri sunulmuştur. Kongreye 95 meslektaşımız katılmış ve Psikolojik Danışma ve Rehberlik için düzenlenen oturumlarda 100 sözlü bildiri sunulmuştur. Kongrede ayrıca karma sergide 43 adet eser sergilenmiştir.

Kongrede aynı zamanda Yükseköğretim Kurulu tarafından eğitim fakültelerinin lisans programlarını güncelleme süreci kapsamında düzenlenen 11 çalıştaya da ev sahipliği yapılmıştır. Bu çalıştaylar kongre katılımcılarına açık olarak yapılmıştır. Psikolojik Danışma ve Rehberlik için yapılan çalıştay Prof. Dr. Binnur YEŞİLYAPRAK tarafından yönetilmiş olup toplantıya 32 meslektaşımız katılmıştır.

Kongrenin sonuç bildirgesi kapanış oturumunda katılımcılara sunulmak üzere Düzenleme Kurulu tarafından hazırlanmıştır. Kongrenin üçüncü günü yapılan ve ULED Platformu Başkanı Prof. Dr. Özcan DEMİREL tarafından yönetilen kapanış oturumunda YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet ŞİŞMAN, Karadeniz Teknik Üniversitesi Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan KARAL ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Filiz BİLGE yer almışlardır. Kongre 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlanması dilekleri, değerlendirmeler ve sonuç bildirgesinin oylanmasıyla sona ermiştir.

Kongrenin düzenlenmesinde önemli rol oynayan Karadeniz Teknik Üniversitesi, ULED Platformu ve aylar öncesinden başlayarak son derece titiz bir şekilde hazırlıkları gerçekleştiren PEGEM Akademi’ye çok teşekkür ederiz. Ayrıca Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrenci grubunun da çalışkanlıkları ve mizah anlayışları unutulamaz, emeklerine sağlık. 


 
Eklenme Tarihi : 8.6.2017


Bu yazı toplam: 535 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com