Güncel Haberler
 
  Mesleki Yeterlilik KurumuEğitim Sektör Komitesi’ne Meslek Standartlarımızı Sunduk.
Bu yazı toplam: 951 kez okunmuştur.

 Değerli üyelerimizin, meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin merakla beklediği ulusal meslek standartlarımızın kabulü ile ilgili önemli bir aşama daha tamamlanmış bulunmaktadır. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği olarak 09.06.2015 tarihinde protokol imzalanarak yetki alınan üç ulusal meslek standardımızın sunumu 22 Mayıs 2017 Pazartesi günü Mesleki Yeterlilik Kurumu’nda (MYK)gerçekleştirilmiştir.


MYK Eğitim Sektör Komitesi’nin sabah 9.30’da başlayıp 16.30’a kadar süren toplantısına Dernek Genel Başkanımız Prof. Dr. Filiz BİLGE, Prof. Dr. Ragıp ÖZYÜREK, Doç. Dr. Arif ÖZER, Doç. Dr. İlhan YALÇIN, Yrd. Doç. Dr. Gökhan ATİK ve Yrd. Doç. Dr. Olcay YILMAZ katıldı. Prof. Dr. Filiz BİLGE Derneğin tanıtımı ve UMS başvuru sürecini içeren bir sunum yaptıktan sonra sözü üç mesleğin komisyon sorumlularına bıraktı.


Psikolojik Danışman (Seviye 6), Okul Psikolojik Danışmanı (Seviye 7) ve Kariyer Psikolojik Danışmanı (Seviye 7) meslek standartlarının hazırlanması, geribildirim alma, düzenleme ve düzeltme süreci komite üyelerine aktarıldı. Üyelerden gelen sorulara yanıtlar verildi. Son derece heyecanlı ama bir o kadar da verimli ve keyifli geçen görüş alışverişinden sonra birkaç düzeltmenin yapılarak standartların imzaya sunulmasına karar verildi.


Süreçte başlangıcından bugüne kadar emek ve katkılarını esirgemeyen başta Prof. Dr. Ragıp ÖZYÜREK, Doç. Dr. Arif ÖZER, Doç. Dr. İlhan YALÇIN, Yrd. Doç. Dr. Gökhan ATİK ve Yrd. Doç. Dr. Olcay YILMAZ olmak üzere komisyonlarda görev yapan akademisyenlerimize, uygulamacılarımıza, Derneğimiz Yönetim Kurulları (2014-2016, 2016-2018) üyelerine,EDUSER’e, geribildirim veren tüm PDR Ana Bilim Dallarımız, Dernek Şubelerimizle meslektaşlarımıza, özel psikolojik danışma merkezlerine, enstitülere, meslek örgütlerine,sendikalara, tüm kurum/kuruluşlara ve MYK uzmanlarınateşekkürlerimizi sunarız.

 


 
Eklenme Tarihi : 25.5.2017


Bu yazı toplam: 951 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com