Güncel Haberler
 
  TÜRK PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK DERNEĞİ 20 MART 2016 GENEL KURUL SÜRECİ VE TEŞEKKÜR
Bu yazı toplam: 2020 kez okunmuştur.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneğinin Olağan Genel Kurulu 20 Mart 2016 Pazar günü 09.30-18.30 saatleri arasında Ankara Bera Otel’de yapıldı. Genel Kurul 165 üye, sekiz öğrenci üye, 15 misafir olmak üzere toplam 188 katılımcı ile gerçekleştirildi.


Genel Kurul; Divan Kurulunun oluşumundan sonra, Üyemiz, MHP Aydın Milletvekili Sayın Deniz DEPBOYLU’nun konuşması ile devam etti. Sayın Deniz DEPBOYLU’ya Genel Kurulumuza katılımları ve konuşmaları için çok teşekkür ederiz.


Dernek Genel Başkanı Prof. Dr. Filiz BİLGE, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nda iki yıl boyunca özveriyle görev yapan meslektaşlarına ve Genel kurula gelen psikolojik danışmanlara teşekkür ederek konuşmasına başladı. Daha sonra Prof. Dr. Filiz BİLGE 2014-2016 dönemi faaliyet raporunu genel kurula sundu. Katılımcılar Prof. Dr. Filiz BİLGE tarafından yapılan sunumun yanı sıra faaliyet raporuyla şube yönetimleri, Soma destek grubu, ödüller, dönem içindeki asli ve fahri üyeliklere ilişkin artış, kongreler, toplantılar, yayınlar, projeler, protokoller konusunda bilgilendirildi.


Ardından Genel Başkan Yardımcısı Hakkı EKEN, 2014-2016 dönemi mali raporu genel kurulun bilgisine sundu. Dernek yönetiminin devraldıkları ve dönem içinde yaşanan mali duruma ilişkin gelişmeler ayrıntılarıyla Genel Başkan Yardımcısı Hakkı EKEN tarafından sunuldu. Bağışlar ve sponsorluklar için teşekkür edildi.


Genel Kurul faaliyet raporu üzerine sırası ile söz alan; Esin TÜRKOĞLU, Özden BİLGİN, Hüseyin ŞEN, Prof. Dr. Tuncay ERGENE, Doç. Dr. Birol ALVER, İsmail SAV ve Prof. Dr. Ragıp ÖZYÜREK; faaliyet raporu ile ilgili olarak görüş, öneri ve eleştirilerini sundular.


Genel Başkan Prof. Dr. Filiz BİLGE raporla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Prof. Dr. Filiz BİLGE Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Dergisi konusunda gelen eleştirinin yanıtlanması için dergi editörlerinden Yrd. Doç. Dr. Mehmet PALANCI’yı davet etti. Yrd. Doç. Dr. Mehmet PALANCI dergi süreci hakkında bilgiler vererek katılımcıları aydınlattı.


Genel Kurul raporunun ibrasına geçildi. Rapor oybirliği ile ibra edildi.


Denetleme Kurulu Raporu, Denetleme Kurulu üyesi Melike DOĞAN tarafından sunuldu. Denetleme Kurulu raporunun ibrasına geçildi, Denetleme Kurulu faaliyet raporu oybirliği ile ibra edildi.


İl Dernekler Müdürlüğü tarafından zorunlu olarak değiştirilmesi gereken tüzük maddeleri değiştirildi. Değiştirilen maddelerin yeni hali Genel Kurulun onayına sunularak oybirliği ile kabul edildi.

2016-2018 Dönemi için Dernek Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu için yapılan seçimde;

 

Yönetim Kurulu’na
Prof. Dr. Filiz BİLGE
Psi. Dan. Ali ERDOĞAN
Yard. Doç. Dr. Mehmet PALANCI
Dr. İdil AKSÖZ EFE
Psi. Danışman Şenol DEMİRHAN
Psi. Dan. Ali AYDIN
Uzm. Psi. Dan. Sümeyye DERİN
Denetleme Kurulu’na;
Psi. Dan. Zehra DOĞRUOĞLU
Psi. Dan. Yüksel BAYRAKTAR
Psi. Dan. Ferhat YILMAZ
seçildi.Yeni seçilen Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunu tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.
Genel Kurula katılan, katkı sunan aday olan tüm üyelerimize katılım ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.
Genel Kurula katılarak bizi onurlandıran, Milletvekilimiz Sayın Deniz DEPBOYLU ve tüm misafirlerimize şükranlarımızı sunarız.

 

Prof. Dr. Filiz BİLGE
Yönetim Kurulu Adına

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
  Bu yazıdan çıktı ver
Bu yazı toplam: 2020 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com