Güncel Haberler
 
  Genel Başkan ŞAHİN İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına Katıldı
Bu yazı toplam: 3015 kez okunmuştur.

                 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanuna göre verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla  kurulan  İl Kordinasyon Kurulu, Ankara Valiliği koordinesinde ; "Göçmen Çocukların Entegrasyonu ve Sokakta Çalışan/Çalıştırılan Çocuklara yönelik yapılacak Rehabilite Çalışmaları" gündemiyle 04/04/2018 tarihinde toplandı.

                Ankara Valiliği koordinesindeki toplantıya bazı merkez ilçe kaymakamlık temsilcileri, İl Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü (çocuk şube), bazı Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki  Sosyal Hizmetler ve Zabıta Daire Başkanlıkları, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Türk PDR Derneği, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği ve Çocuk İhmal ve İstismar Önleme Derneğinden üst düzey temsilciler katıldı.

                Toplantı da Türk PDR Derneği adına Genel Başkan Doç. Dr. Cengiz ŞAHİN'in  katılımıyla en üst düzeyde temsil edildik. Toplantıda söz alan Genel Başkan Cengiz ŞAHİN: Türk PDR Derneği olarak konuya ilişkin yapılacak çalışmalarda üniversite, kamu, özel sektördeki binlerce çalışanımızla gereken katkıyı vermeye hazırız dedi. Konuya ilişkin en etkin yardımı sunacak meslek grubunun PDR mezunları olduğunu  ancak verilebilecek katkının bu haliyle 'pansuman' düzeyinde kalacağını, komisyondaki kurum ve kuruluşların bünyelerinde Psikolojik Danışman istihdam etmelerinin şu anki ve ileride yapılacak çalışmalarda kalıcı çözüm sunacağını dile getirdi. Genel Başkanımızın bu ifadeleri yazılı toplantı tutanağına geçirildi.

                Toplantıya katılan yetkililer yılda iki defa kurumlarına rapor sunduklarını ve Haziran ayı içerisinde sunacakları raporda istihdam konusunu  gündeme almaya çalışacaklarını ifade ettiler.

                Derneğimizin bu tarz sosyal sorumluluk projelerinde görünürlülüğünü artırarak, mezunlarımızın istihdamı konusunda gerekli mercilerle görüşmelere devam edilecektir.

            Saygılarımızla..

 

                                                                                                Türk PDR-DER yönetim Kurulu

 

 

 

 


 
  Bu yazıdan çıktı ver
Bu yazı toplam: 3015 kez okunmuştur.
Sayfanın başına git
 
Geri Dön
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com