Psikolojik Danışmanlar Deneyim Paylaşımları...
 
Bu yazı toplam: 18636 kez okunmuştur.

Bu sayfada psikolojik danışmanların mesleki deneyimlerinin paylaşımı hedeflenmektedir. Bu deneyimler, uygulayıpta başarılı olduğunuz bizzat kendi mesleki uygulamalarınız olabileceği gibi, bir başkası tarafından geliştirilmiş ancak yine de kendinizin de uygulayıp etkisini/başarısını gördüğünüz uygulamalar ya da meslekle ilgili karşılaştığınız sorunlara ilişkin de olabilir. Örneğin devamsızlık sorunu olan öğrencilerle ilgili uyguladığınız ve devamsızlık sorununu azalttığınız ya da ortadan kaldırdığınız bir etkinlik/çalışma gibi.

Bu deneyim paylaşımları, ile meslektaşların kendi yaşantılarında etkili olmuş uygulamaları diğer meslektaşlarla paylaşıma sunarak, onların kendi yaşantılarında kullanabilmelerine olanak tanımak amaçlanmıştır. Böylece meslektaşlar arasındaki bu deneyim paylaşımı psikolojik danışma ve rehberlik hizmetinin daha etkili ve nitelikli bir şekilde sunulmasına katkı getirebileceği gibi karşılaştığımız ya da karşılaşacağımız sorunlara karşı etkili çözüm yollarını hayata geçirebilmemize de yarar sağlayacaktır.

Bu sayfada yer almasını istediğiniz sizin de uygulayıp etkililiğini gördüğünüz etkinlik/çalışma varsa, lütfen derneğimize iletiniz.


Göreve Başlamada Müdür Tavrına Psikolojik Danışman Tavrı

 

 

 

 

 


 
  Bu yazıdan çıktı ver
Bu yazı toplam: 18636 kez okunmuştur.
 
 
 
 
© Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Öncebeci Mah. Umut Sok. No:50/4 Kolej/ANKARA
Tel & Faks: 0312 430 36 74 Cep: 0553 173 23 89
E-Posta: pdrder@yahoo.com